Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DÜKKAN SAHİPLERİNİN HAKLARI NELERDİR - 0543 3476920

KENTSEL DÖNÜŞÜMDE DÜKKAN SAHİPLERİNİN HAKLARI NELERDİR ? 

Soru: 3 katlı binamızda 15 daire 4 dükkan var. 40 yıllık binamız, afet yasasına göre 3 te 2 çoğunluk sağlayarak, sağlam mı çürük mü raporu alınmadan baskıyla müteahhitte verilmeye çalışılıyor. Vermek istemeyenler ne yapabilir? Hakları nelerdir? Aynı binada kiracımla (dükkan) 4 yıllık sözleşmem bulunuyor. Bu şartlar altında kiracımın durumu ne olacak? Nasıl tahliye edecekler? Müteahhit 3te 2 lik oranı sağlamak için daire sahiplerine metraşlarında fazlalık veriyor. Dükkanlara metraş fazlası vermiyor. Eğer dairelerdeki artış oranı ile dükkanlardaki oran birbirini tutmuyorsa, dava açma hakkım doğuyor mu? (Nihat Şahbaz)

Soru:  İstanbul Güngören’de 36 dairelik apartmanda bir dairem var. Son 2-3 yıldır müteahhit firma binayı yıkıp iş merkezi yapmayı ve dükkan vermeyi teklif ediyor. Ben isterlerse daireyi kendilerine satabileceğimi dükkan istemediğimi söylüyorum. Çoğunluk sağlayarak, kentsel dönüşüm adı altında dairemi alarak dükkan vermeye zorlayabilirler mi beni? eğer öyle ise ne kadar çoğunluk gerekecektir? (Leyla Alper)

Soru: Bahçelievler’de oturuyorum. Bahçelievler kentsel dönüşüme dahil midir? Binam iskanli ve bana ait 7 daire, 3 dükkan, 1 imalathanem var. Arsa 240 metrekare. Kentsel dönüşüm olursa, benim alacaklarım nedir? (Atanasir Şahin)

      Sayın kat maliklerimiz yukarıda bizlere gelen sorular gibi sizlerinde KENTSEL DÖNÜŞÜM ile ilgili sorunlarınız var ise TÜRKİYE genelinde tam 18 dalda KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIK Hizmeti veren firmamıza başvurmanızı önermekteyiz.
        Siz dükkan sahipleri; KENTSEL DÖNÜŞÜM ile ilgili olarak tüm haklarınızı, kentsel dönüşümde dükkanınızın durumunun ne olacağını, kat malikleri ile anlaşamama durumunda neler ile karşılaşacağınızı bilmiyor iseniz, konusunda uzman, profesyonel kadrosu ile TÜRKİYE GENELİNE hizmet veren firmamız ile irtibata geçmenizi İVEDİLİKLE önermekteyiz. 

Sizlerin tum haklarını, kanunlar çercevesinde koruyarak sizlerle birlikte KENTSEL DÖNÜŞÜM çalışmalarınızda yanınızda yer alıyoruz. 

Bizi arayınız.
EROL ÇELİK
KENTSEL DANIŞMAN
0850 30 30 734

İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar