Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

Kentsel dönüşüm için yeni çalışma yolda - ercelyapi.com

Kentsel dönüşüm için yeni çalışma yolda: İyileştiren paket gelecek

Hatay'ın deprem öncesi ve sonrası görüntüleri yıkımın boyutunu gösteriyorHatay'dan dan yeni deprem görüntüleri

Hazine ve Maliye Bakanlığı, depremin etkilediği illeri kapsayan ve kentsel dönüşü-mü hızlandıracak yeni bir paket hazırlıyor. Söz konusu çalışmayla hem yeni konut sahipleri hem de müteahhitler için mevcut şartların iyileştirilmesi amaçlanıyor.

Ekonomi yönetimi Kahramanmaraş merkezli yaşanan felaketin ardından hem yeni konut yapımı hem de kentsel dönüşüm için çalışmalar yürütüyor. Hazine ve Maliye Bakanlığı’nın kentsel dönüşümle ilgili yeni bir paket hazırlığı yaptığı öğrenildi. Bu çalışmanın, kentsel dönüşümde hem müteahhit hem de bireylerin şartlarının iyileştirilmesine yönelik olduğu belirtilirken; hükümetin önceliği şu anda 11 ildeki yeni konut yapımına verdiğine dikkat çekildi.

Hazine Ve Maliye Bakanlığı Kahramanmaraş merkezli yaşanan felaketin ardından atılan adımları anlattığı bir rapor yayınladı. Raporda deprem sonrası dönemde, Hazine Destekli Kefalet Sistemi kapsamında daha çok firmanın finansmana erişimini kolaylaştırmak amacıyla 250 milyar lira olarak yakın dönemde ilan edilen Kredi Garanti Fonu (KGF) paketinin, depremin ülke genelinde ekonomik faaliyetler ve ticari işletmeler üzerindeki negatif etkilerini azaltmak için 100 milyar lira artırılarak 350 milyar liraya çıkarıldığı kaydedildi. Hazine’nin yeni başlattığı çalışmanın KGF paketinden farklı bir paket olduğu da ifade edildi. Çalışmanın mevcut kentsel dönüşüm şartlarının iyileştirilmesine yönelik hazırlandığı dile getirilirken, hem müteahhit hem de vatandaş açısından nasıl iyileştirmeler yapılabileceği üzerinde durulduğu belirtildi.

Dönüşümün iyileştirilmesine yönelik paket çalışması devam ederken öncelik deprem felaketinin yaşandığı illere verilecek. Yeni konut yapımı için Hazine’nin kaynağa yönelik alternatifler üzerinde durduğu ifade edildi.

ayrıntılar için ARAYINIZ !
0850 30 30 734Kentsel danışmanlık ofisi, kentsel danışman, kentsel dönüşüm, kentsel, kentsel erol, erçel yapı, 0543 3476920, kentsel dönüşümde yeni dönem, kentsel dönüşüm için yeni adımlar, 

İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar