Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

Alanya'da kentsel dönüşüm şart! - 05433476920

Alanya'da kentsel dönüşüm şart!

Alanya'da inşaatların durmadan devam etmesiyle ilgili soruya cevap veren Tellioğlu, "Alanlar olduğu sürece bu inşaatlar devam edecek. Bir iş yaparsınız karşının da talebi vardır ama bir işi kolay yapmak, bir de zor yapmak var. Türkiye'de müteahhitlik sektörü ite kaka gidiyor. Bazen çok hızlı ve büyüyerek, bazen de durağan gidiyor ama kendi içerisinde buhranlar ve sıkıntılar da geçiriyor. Alanya'yı da bu ölçekte değerlendirebiliriz. Son günlerde beton fiyatlarıyla ilgili Alanya'nın sıkıntı yaşadığını duyduk. Daha önce Antalya merkezde bu konuyu Rekabet Kurulu'na getirdik. Kurul, birtakım haksız rekabet ortamında fırsatçılık çimento ve beton satanlara cezalar verdi. Bayramdan sonra çimento ve beton sektöründekilerle iyi niyet görüşmeleri olur. Bunu Alanya ve Antalya adına söylüyorum, bir mutabakat oluşur. Eğer oluşmazsa Rekabet Kurulu var. Bu tür aşırı fiyat artışlarında bir tekelleşme olduğunda sağlıklı gerekçeler ortaya konulamadığı zaman buna ilişkin ceza veriliyor" diye konuştu.  

 

Yabancılara mülk satışında kanunların yeterli olup olmadığı ve TOKİ'nin müteahhitlerin işlerine zarar verip vermediğiyle ilgili sorulara da cevap veren Tellioğlu, "TOKİ özel sektördeki müteahhitlere zarar verdi. TOKİ'nin sosyal nitelikli konut yapmasına karşı değiliz. Bunu destekliyoruz. Bu anayasal bir görev ama nitelikli konutun bir tarifi olması lazım. Ankara, İstanbul ve Antalya'nın göbeğinde 1 milyon TL'ye ev yaparak satmak bir sosyal politika değil. Dolayısıyla bu kısmını eleştirebiliriz. Özel sektörün alanına, kamu eliyle bir tekelleştirme olarak bunu yorumlayabiliriz. Elindeki arsa portföyünü çok yüksek emsal, imar değeriyle kullanma var. Örneğin 10 bin metrekare arsanız var. Özel sektörün yoğun olduğu zamanda o 10 bin metrekareye 100 konut, TOKİ'nin olunca 100 konutun olacağı yere bin konut yapılıyor. Yani 10 katı yapılıyor. Bu benim yerim, ben buradan daha çok kazanayım düşüncesiyle yapılıyor ancak orada oluşan insan yoğunluğunun oluşturduğu altyapıyı nereyle paylaşacaksın? Bu doğru ve adil değil" dedi.

SAYIN KAT MALİKLERİMİZ, TÜRKİYE'NİN NERESİNDE HANGİ İLİNDE VEYA İLÇESİNDE MAHALLESİNDE OLURSANIZ OLUNUZ, KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ BİR SORUNUNUZ VAR İSE, KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUSUNDA SORUNLAR YAŞIYORSANIZ, KENTSEL DÖNÜŞÜM KONUSUNDA UZMAN KADROSU İLE HİZMET VEREN VE TAMAMEN KAT MALİKLERİNİN YANINDA ONLARIN HAK, HUKUK, ÇIKARLARINI GÖZETEN BİR FİRMA OLARAK KENTSEL DÖNÜŞÜM İLE İLGİLİ TAM 18 DALDA KENTSEL DANIŞMANLIK HİZMETİ VEREN KURUMSAL BİR FİRMAYIZ.

BİZLERİ HER ZAMAN  ARAYABİLİR, BİZLERE WHATSAPP HATTIMIZDAN ULAŞABİLİR, BİZLERE E-MAİL ADRESLERİMİZDEN YAZABİLİRSİNİZ. 

BUGÜNE KADAR VERMİŞ OLDUĞUMUZ HİZMETLERİMİZDEN MEMNUNİYET YAŞAYAN DİĞER KAT MALİKLERİMİZ GİBİ SİZLERDE BİZİMLE ÇALIŞMA YAPARAK, BİZLERDEN KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIK HİZMETİ ALARAK KENTSEL DÖNÜŞÜMDE MUTLU AİLE TABLOMUZ DA YERİNİZİ ALABİLİRSİNİZ...

SAYGILARIMIZLA,
EROL ÇELİK
Kentsel Danışman
Kentsel Dönüşüm Uzmanı
0543 347 69 20

 

İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar