Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

KENTSEL DÖNÜŞÜM KREDİSİ TUTARI 2021 - KENTSEL DÖNÜŞÜM TV 27/12/2020

 

Hükümetten yeni hamle:

200 bin TL'lik destek sağlanacak...

Hükümet kentsel dönüşüm için yeni bir hamle yaptı. 6.7 milyon riskli yapı bir an önce dönüştürülecek. Evini dönüştürmek isteyen vatandaşa sağlanan ucuz maliyetli kredi desteği artırılıyor. Çevre ve Şehircilik Bakanı Kurum, Kentsel Dönüşüm Kredisi’nde üst limiti 125 binden 200 bin TL’ye çıkaracaklarını söyledi. İşte son dakika haberinin detayları...

Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum, riskli evlerde yaşayan vatandaşa sağlanan faiz destekli kredinin üst limitinin artacağı müjdesini verdi. Bakan Kurum, "Kentsel dönüşüm projelerinde sosyal konut anlayışıyla; düşük faizle, belki TÜFE'ye endeksli uzun vadeli ödemeli, yerinde dönüşüm sağlayacağız" dedi. Bakanlığın riskli yapı ve alanda yer alan evlerin dönüşümü kapsamında faiz desteği sağladığı 'Kentsel Dönüşüm Kredisi'nde' üst limiti 125 bin TL'den 200 bin TL'ye çıkaracak bir çalışma yürüttüğünü anlatan Kurum, "İnşallah bunu 200 bin liraya çıkaracağız. Bugün 200-250 bin liraya hemen hemen bir ev yapılabilecek konumda. Dolayısıyla 200 bin lirasını uygun şartlarda kredi verecek hale getirecek adımı attık. Hazine ve Maliye Bakanı'mızla yaptığımız görüşme çerçevesinde çıkarmış olacağız" değerlendirmesini yaptı.

  

LÜKS DEĞİL ÇEVRECİ PROJELER ÖNE ÇIKACAK

Pandemi ve iklim değişikliğinin etkisiyle konutta tercihlerin değiştiğine işaret eden Bakan Kurum, "İnsan ve doğa merkezli projelerin geliştirilmesi öne çıkacak. İnsanlar çevre sertifikası olan evleri tercih edecek. Geri dönüşümden oluşmuş parke, boya, kapı öne çıkacak. Teras, balkon ve bahçe daha önemli hale gelirken insanlar küçük de olsa ailesi için tarım yapacağı alanlar talep edecek" dedi.

 

Kentsel Dönüşüm ile ilgili...

İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar