Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

DEPREM RİSK RAPORU FİRMASI BÜYÜKÇEKMECE - 2021 DEPREM RİSK RAPORU FİYATLARI
Bina risk tespiti nereye, nasıl yaptırılır?
Bina risk tespit ücreti ne kadar ?

Binaların dayanıklılığını ölçmek için bina risk tespiti yapılmaktadır. Bina risk tespiti nereye nasıl yapılır, bina risk değerlendirmesi için başvuru yapan kişiler tespit ücretlerini ödeyerek binalarının durumunu öğrenebilir.

Bina risk tespiti nereye, nasıl yaptırılır? Bina risk tespit ücretiBinalarının depreme ne kadar dayanıklı olduğunu öğrenmek isteyen kişilerin risk raporu alması gerekmektedir. Bina Risk Raporu’na giren binaların risk oranları değerlendirilir. Binalardaki risk raporunun hazırlanması için sadece bir dairenin başvuru yapması yeterlidir. Bina Risk Raporu Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın yetkilendirdiği kurumlar tarafından yapılmaktadır.


Risk değerlendirmesinin sonucunda binaya risk raporu verilmişse, zorunlu olarak yıkım kararı alınmaktadır. İtiraz hakkını kullanmak isteyen kişilerin en az 15 gün içerisinde başvuru yapması gerekmektedir. Eğer bina yıkılacaksa risk raporunun ardından 60 gün içerisinde yıkım işlemleri başlatılıyor.

 Ancak binaları yıkmak yerine güçlendirme çalışmaları da yaptırılabiliyor. Eğer binanın güçlendirilmesi yapılacaksa risk raporunun ardından bina sakinlerinin 60 gün içerisinde başvuru yapması gerekiyor.

EROL ÇELİK
Kentsel Danışman
+Bina risk tespiti, +bina risk tespiti yetkili firma, +büyükçekmece bina risk tespiti firması, +silivri bina risk tespiti firması, +çatalca bina risk tespiti firması, +avcılar bina risk tespiti firması, +beylikdüzü bina risk tespiti firması, +kentsel danışman, +kentsel erol, +büyükçekmece kentsel, +kentsel dönüşüm risk tespiti, 

Kentsel Dönüşüm ile ilgili...

İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar