Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

SİLİVRİ RİSKLİ YAPI TESPİT RAPORU FİYATLARI 2020 - 0850 30 30 734Binayı gözle inceleme 3 bin TL’den başlıyor

Geçtiğimiz hafta Manisa’da, Ankara’da ve ardından Elazığ’da meydana gelen depremlerin ardından tüm yurdu deprem korkusu sardı. Vatandaşlar ise deprem testi yapan firmaların yolunu tuttu. Binalara yapılan deprem testleri üçe ayrılıyor. Gözle incelemenin ücreti 3 bin TL'den başlıyor. Riskli bina testi ücreti 4 bin 500 TL'den başlarken kapsamlı bina incelemesinde her kattan numune alınıyor.

 
CoolBinayı gözle inceleme 3 bin TL’den başlıyor

Geçen cuma günü Türkiye Elazığ, Sivrice'de meydana gelen depremle yasa boğuldu. Türkiye'nin 81 ilindeki vatandaşların aklında evlerinin depreme ne kadar dayanıklı olduğu sorusu var.

İstanbul'da eylül ayında yaşanan deprem sonrası binalara deprem testi yapan firmalara yoğunluktan erişilememişti.

İstanbul'da bir Kentsel Dönüşüm ve Müşavirlik firması sahibi KENTSEL DANIŞMAN MİMAR EROL ÇELİK  binalara yapılan deprem testlerinin farklı kategorilere ayrıldığını anlatıyor. Bu testler gözle kontrolü içeren ‘hızlı test’, riskli bina testi olarak bilinen ‘kattan numune testi’ ve her kattan numune alınmasını içeren ‘kapsamlı test’.

GÖZLE TEST 3 BİN TL

KENTSEL DANIŞMAN ÇELİK, testleri şöyle anlatıyor: Fiyatlar metrekare ve amaca göre değişiklik gösteriyor. Hızlı test diye tabir ettiğimiz test, gözle kontrol edilen testtir. Çatlak ve kolondaki hasarlara bakılır. Fiyatı 0-bin 500 metrekare arası için 3 bin TL'den başlar. Ortalama 45 dakika sürer.

RİSKLİ TEST 4 BİN 500 TL

Riskli bina testi diye tabir ettiğimiz testte, tek kattan numune alırız. Fiyatı 0-bin 500 metrekare arası için 4 bin 500 TL'den başlar. Sonrasında ise her 500 metrekarede 500 TL artar.

KAPSAMLI TEST METREKARE BAŞI 8 TL

Bir de kapsamlı test diye tabir ettiğimiz test vardır. O testte ise her kattan numune alırız. 10 kattan fazla yapılarda uygulanır. Fiyat metrekare başına 8 TL'den başlar.

BİNA RİSKLİ BULUNURSA NE OLUYOR?

İstanbul'da Yapı ve Danışmanlık firmasın sahibi bir İnşaat Yüksek Mühendisi bakanlığın yetkilendirdiği resmi kuruluşlardan bina için değerleme raporu alınması gerektiğini söylüyor. Eğer bir binaya riskli raporu verilirse 2 ay içinde binanın yıkılması ya da güçlendirilmesine yönelik resmi tebliğ yapılıyor. Riskli yapı testi yetkisi verdiği firmaların sayısı çok az.

Yetkili bina incelemesi hakkında şu bilgileri veriyor: Fiyat numune sayısına bağlı hesaplanıyor. Zemin incelemesi yapılır, karot numune yapılarak analiz yapılıyor. Fiyat binadan binaya değişmekle birlikte, 5-10 bin TL arasındadır.

Gözle yapılan kontrol testi, hızlı değerlendirme yöntemi. Herhangi bir kurum bunu kabul etmez. Gözle baktığınız bir şeyde betonun kalitesini bilemezsiniz. Beton dayanımını vermez. İçi boş bir rapor veriliyor. Tabi ki sadece binaya gözle bakılarak ‘deprem için güçlendirme yapın' denilebilir.

İkincisi, AFAD'ın çıkardığı Türkiye Bina Deprem Yönetmeliği kapsamında bina incelenebilir. Bina deprem performansı raporunun fiyatı daha yüksek olabilir. Binayı 2 bin 3 bin liraya değerlendirdiğini söyleyenler doğruyu söylemiyor. 5 katlı ve 10 daireli bina için ortalama 7 bin lira civarlarında olur. Bu inceleme 5 bin liradan başlar.

EROL ÇELİK
Kentsel Danışman+riskli yapı tespit raporu, +büyükçekmece riskli yapı tespit raporu, +silivri riskli yapı tespit raporu, +çatalca riskli yapı tespit raporu, +avcılar riskli yapı tespit raporu, +beylikdüzü riskli yapı tespit raporu, +riskli yapı tespit raporu fiyatları, +2020 riskli yapı tespit raporu fiyatları, +2021 riskli yapı tespit raporu fiyatları, +kentsel danışman, +kentsel erol, +büyükçekmece kentsel, +kentsel dönüşüm tv, +büyükçekmece kentsel dönüşüm tv, +büyükçekmece emlak tv, +erol çelik kimdir büyükçekmece, 

Kentsel Dönüşüm ile ilgili...

İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar