Erçel Kentsel Dönüşüm
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Hakkında Ne Biliyoruz?

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı Hakkında Ne Biliyoruz?

Ülkemizde Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı iş kolu,
2012 yılında kabul edilerek yürürlüğe giren “6306 sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Kanunu” ile tanınmaya başlanmıştır.
Bu iş kolunun ortaya çıkmasındaki temel sebep,
kentsel dönüşüme girecek olan yapıların hak sahiplerinin yasa kapsamında yenilecek olan yapıları ile ilgili teknik ve hukuki konularda yeteri kadar bilgi edinmesini sağlayacak açık bir kaynağa erişimlerinin olmaması veya uzmanlık konuları dışında olması sebebi ile yasa ve inşaat uygulamalarının yeteri kadar anlaşılamaması,
bunun sonucu olarak,
müteahhit firmaların karlılık oranlarını arttırmak adına, hak sahiplerinin aleyhine olan şartname, sözleşmeleri ve mimari uygulama projelerini kabul ettirerek, lehlerine olan şekilde hareket etmeleridir.

Söz konusu yasanın yürürlüğe girdiği ilk bir kaç yıl süresince, hak sahiplerinin uğrayabilecekleri mağduriyetler tam olarak anlaşılmamış ancak şu an gelinen noktada sayısız hak kaybı ile ilgili dava dosyalarının mahkemelerde görülmeye başlanması, durumun gerçek yüzü ortaya çıkmıştır.

Konunun temeline inildiğinde sorunun başlangıç noktası, kentsel dönüşüm konularının görüşüldüğü apartman / site toplantılarında, konu hakkında kısmen bilgisi olan ancak uzmanlık alanları dışında olması sebebi ile tam olarak konuya hakim olmaları beklenmeyen hak sahiplerinin üstünkörü bilgiler ışığında ilerlemesi,

sonrasında bir şekilde anlaşılan müteahhit firmanın sunduğu, yasa boşlukları veya kelime oyunları ile aleyhlerine olacak maddeleri içeren sözleşme,
teknik şartname ve mimari projeleri uzmanlara danışmadan kabul etmeleri ile başlamaktadır.

Görülen bir diğer sorun ise apartman / site yönetiminde veya kentsel dönüşüm komisyonunda yer alan hak sahiplerinin, kendi avantajlarına olacak şekilde müteahhit firmadan menfaat sağlayarak, diğer hak sahiplerini mağdur etmesi durumudur.
Çoğu zaman olumsuzluk yaratacak durumlar inşaat tamamlanana kadar anlaşılamamakta ve aylarca mahkeme salonlarında sürüncemede kalabilecek geri dönüşü olmayabilen bir yola girilmektedir.

PEKİ KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANI VEYA UZMANI BİZE NE GİBİ FAYDALAR SAĞLAYACAKTIR ?
Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı ’nın faydaları neler?

Kentsel Dönüşüm Danışmanlığı denilince akla, sadece bir kişi ya da belli bir işte uzmanlaşmış bir ofis gelmemelidir.

Danışman firmaların kurucuları,
değerleme uzmanları,
avukatlar,
mimarlar,
mühendisler hatta emlak firmaları bile olabilir.
Ancak danışmanlık süresince tek bir uzmanlık dalı, tüm işlemlerin güvenli bir şekilde yürütülmesini imkansız kılmaktadır.
Danışmanlık hizmeti veren kuruluşlar, uzmanlıkları dışında kalan konularda gerekli disiplinler ile ortak bir çalışma yürüterek sizler için en doğrusunu ve en iyisini bulmaya çalışmaktadırlar.
Kısaca danışmanlık hizmeti almaya karar verdiğinizde, mimarlık,
mühendislik,
hukuk,
planlama,
gayrimenkul değerleme,
adli bilirkişilik gibi bir çok hizmeti, konunun uzmanı olan kişilerin ortak çalışmasıyla tek elden ve güvenilir bir şekilde alırsınız.
Bu durumda yapılması gerekli müdahalelerde sadece kentsel dönüşüm danışmanlık ofisi ile muhatap olursunuz.

Avukat, mühendis, mimar gibi meslek grupları ile tek tek görüşerek ve çoğu zaman çözümü bulunamayan konularda moral, zaman ve enerji kaybı yaşamazsınız.
Gerekli önlemlerin acil olarak alınması ve çözüm yollarının bulunması için disiplinler arası tüm organizasyonu danışman firma sizin adınıza profesyonel danışman kimliğiyle yapar. Bunun sonucu olarak istenen sonuçlara, aldığınız hizmetlerin toplam bedeli düşünüldüğünde oldukça uygun rakamlara sahip olabilirsiniz.

Eğer kentsel dönüşüm kapsamında yapılarınızı yenilemeye karar verdiyseniz, kentsel dönüşüm kararının alındığı ilk toplantıdan itibaren nitelikli hizmet veren,
şehir plancısı,
inşaat mühendisi,
SPK lisanslı değerleme uzmanı,
mimar,
inşaat teknikerlerinden oluşan kadrosu ve konusunda uzman avukatlık,
mimarlık,
mühendislik büroları ve kentsel dönüşüm uzmanı danışmanları ile hizmet veren TAM 18 DALDA KONUSUNDA UZMAN PROFESYONEL KADROSUYLA, PROFESYONEL HİZMET SUNAN BÜYÜKÇEKMECE KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIK OFİSİMİZ tarafından sunulan Kentsel Dönüşüm Danışmanlık hizmetlerinden faydalanmanızı tavsiye ederiz.
Konu hakkında detaylı bilgi almak için İnternet sitemizde yer alan ilgili konu başlıklarını inceleyebilir,
telefon ile bilgi alabilir
ya da ofisimizi ziyaret edebilirsiniz.

Ön görüşme sonrasında uzmanlarımız ile birlikte apartman / site yönetimine uygulanacak prosedür ve işlemler hakkında detaylı sunum yapılması taleplerinizi iletebilirsiniz.

BİZLERİ SOSYAL MEDYA HESAPLARAMIZDAN,
FACEBOOK,
İNSTAGRAM,
LİNKEDİN,
BLOGGER,
TWİTTER,
PİNTEREST,
gibi tüm mecralardan bize ulaşabilirsiniz.

AYRICA,
YOUTUBE KANALIMIZA ABONE OLARAK EN SICAK KENTSEL DÖNÜŞÜM HABERLERİNE KANALIMIZDAN ULAŞABİLİRSİNİZ.
YOUTUBE GİR, KENTSEL DÖNÜŞÜM EROL ÇELİK YAZ VE VİDEOLARIMIZA ULaşabilirsiniz

bir başka videomuzda buluşmak dileklerimizle,

EROL ÇELİK
Kentsel Dönüşüm Uzmanı
Büyükçekmece


BÜYÜKÇEKMECE KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, GÜRPINAR KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ 0850 30 30 734, BEYLİKDÜZÜ KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ 0850 30 30 734, BAKIRKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, SEFAKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, ÇATALCA KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, SİLİVRİ KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, KUMBURGAZ KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, CELALİYE KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, MİMAROBA KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, MİMARSİNAN KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ 0850 30 30 734, KAMİLOBA KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ 0850 30 30 734, MERTER KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ 0850 30 30 734, BAHÇELİEVLER İSTANBUL KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ 0850 30 30 734, YEŞİLKÖY KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, FLORYA KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ 0850 30 30 734,

İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar