Hizmetler
Kentsel Dönüşüm Tv : 0 850 303 0 734
MOD_REGISTER_PLUGIN_ALERT

SİLİVRİ BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARI


Silivri Belediyesi ekipleri, Kentsel Dönüşüm çalışmaları kapsamında riskli olarak belirlenen ve yıkım kararı verilen yapıların yıkım işlemlerini hızlandırdı.


SİLİVRİ BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM ÇALIŞMALARINI HIZLANDIRDI

 

Silivri Belediyesi İmar ve Şehircilik Müdürlüğü Gecekondu Denetim ve Uygulama Birimi, Kentsel Dönüşüm çalışmalarını hızlandırdı. 6306 sayılı Afet Riski Altındaki Alanların Dönüştürülmesi Kanunu kapsamında Riskli Yapı Tespit Raporu bulunan, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından hakkında yıkım kararı verilmiş yapıların yıkımı gerçekleştiriliyor.
Bu kapsamda Alibey Mahallesi Çimen Sokak No: 2, 108 Ada 2 Parsel zemin ilave 5 kat ve Piri Mehmet Paşa Mahallesi Yosun Sokak No: 2, 512 Ada 1 Parsel zemin ilave 4 katlı yapıların, ilgilileri tarafından yıkım işlemi tamamlandı.

Gecekondu Denetim ve Uygulama Birimi ekiplerinin ilgili kurum ve kuruluşlarla gerekli koordinasyonları sağladığı çalışmalarda, yıkım işlemleri güvenlik önlemleri altında gerçekleştirildi.

KENTSEL DÖNÜŞÜM NEDİR?

Kentsel dönüşüm; 6306 sayılı Afet Riskli Yapıların Yenilenmesi Hakkında Kanuna göre, kentteki afet riski taşıyan alanların belirlenip, sağlıklı ve de yaşanılabilir hale getirilmesidir.
Kanun,
Türkiye’nin her tarafındaki kent ve köylerdeki ekonomik ömrünü tamamlamış, yıkılma riski taşıyan binaların devletin sağladığı yapım kredisi, kira yardımı, belediye harç - vergi avantajlarını da kullanarak yeniden yapılmasını öngörmektedir.

Detaylar için Çevre ve Şehircilik Bakanlığı KENTSEL DANIŞMANLIK OFİSİ Alo 0850 30 30 734 Hattı
veya
Silivri Belediyesi KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIK OFİSİ  0850 30 30 734 No’lu telefondan bilgi alabilirsiniz.  

WHATSAPP HATTI İÇİN;
0543 347 69 20

+SİLİVRİ KENTSEL DÖNÜŞÜM, +SİLİVRİ BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM, +SİLİVRİ BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ, +SİLİVRİ KENTSEL DÖNÜŞÜM DANIŞMANLIK, +SİLİVRİ KENTSEL DANIŞMANLIK, +SİLİVRİ DEPREM RİSK RAPORU YETKİLİ FİRMASI, +SİLİVRİ RİSKLİ YAPI RAPORU FİRMASI, +SİLİVRİ KENTSEL DÖNÜŞÜM FİRMALARI, +SİLİVRİ BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM FİRMALARI, +SİLİVRİ BELEDİYESİ KENTSEL DÖNÜŞÜM OFİSİ İLETİŞİM, +SİLİVRİ BELEDİYESİ TELEFONU, +SİLİVRİ BELEDİYESİ KETSEL DÖNÜŞÜM FİRMASI, 
 

 

İletişim Bilgileri

Adres: FATİH MAHALLESİ ŞEHİT GAFFAR OKKAN CADDESİ NO:5/A  34175 BÜYÜKÇEKMECE  - İSTANBUL  Tel:0 850 303 0 734   E-mail: Bu e-Posta adresi istenmeyen posta engelleyicileri tarafından korunuyor. Görüntülemek için JavaScript etkinleştirilmelidir.

Son Eklenenler

En çok Okunanlar